Wsparcie

 
Dzięki, że wszedłeś na tę stronę i interesujesz się możliwościami wsparcia mnie! 🙂 Poniżej znajdziesz dwa sposoby by to zrobić, a nieco dalej – kilka słów na temat samej działalności i tego, w jakim kierunku chciałbym ją skierować po otrzymaniu tego wsparcia.
 

————————————————

Opcja 1: Darowizna na konto bankowe


Przelew na konto to po prostu przekazanie darowizny o dowolnej kwocie.

Jeśli chcesz przelać darowiznę celem wsparcia moich działań, możesz wysłać dowolną sumę na konto:

73 1600 1462 1831 6434 9000 0001
Tytuł przelewu koniecznie musi brzmieć: darowizna

 
————————————————

Opcja 2: Wsparcie przez serwis Patronite.pl

Patronite.pl to serwis, który pozwala wspierać twórców internetowych drobnym datkiem na konto danej osoby. Wystarczy wejść na stronę:

patronite.pl/katolicyzmodklamany

 
po prawej stronie wystarczy wybrać próg pieniężny, który Cię interesuje. Nie ponosisz za to dodatkowych opłat i nikt bez Twojej zgody nie ściągnie z Twojego konta więcej, niż sam zechcesz. Taka forma wsparcia znana jest od lat w USA. Serwis Patronite dba o bezpieczeństwo transakcji, dlatego nie masz się czego bać.

Obie formy są bezpieczne, a wpływ pieniędzy rozliczany jest zgodnie z prawem podatkowym jako darowizna. Ty jako darczyńca nie zapłacisz oczywiście ani grosza i nie musisz się z tego rozliczać.
 

Na co wydawane są pieniądze od wspierających?

Przede wszystkim zależy mi na zasięgach, a więc priorytetem jest reklama. Facebook pozwala reklamować treści bardzo tanio, dlatego korzystam tylko z tej formy reklamy. Najpopularniejsze artykuły promuję za kilkadziesiąt złotych w dniu publikacji, ponieważ Facebook niestety celowo obniża zasięg linków (np. do bloga). Podczas gdy grafiki docierają do większości ludzi “lubiących” profil Katolicyzm Odkłamany i Średniowieczny.pl, linki bez płatnej promocji widzi max 1000 osób, a więc 1/14 całego potencjału. Stąd właśnie pomysł zbierania pieniędzy na reklamy.

Drugim celem zbierania środków jest utrzymanie serwerów i domen. Strona internetowa gdzieś musi się znajdować, a takie miejsce kosztuje około 200-300zł. Domena, czyli adres (np. sredniowieczny.pl) nie jest droga, ale około 100zł rocznie liczyć trzeba.

Trzecim celem są książki, które staram się recenzować i wykorzystywać do tworzenia nowych treści. W materiałach, które do tej pory stworzyłem posługiwałem się około 30-40 książkami, które kupiłem wcześniej za własne pieniądze. To koszt około tysiąca złotych, a więc całkiem “namacalna” kwota.
W jakim kierunku chciałbym iść, jeśli będzie za co?
Chciałbym, aby w ciągu najbliższych lat Katolicyzm Odkłamany i blog średniowieczny.pl stały się powszechnie rozpoznawalnymi inicjatywami w katolickim i patriotycznym Internecie oraz by były stałym i rzetelnym źródłem informacji. Można założyć, że stanie się to, gdy dojdziemy do około 50 000 fanów na Facebooku (wtedy będzie można osiągnąć około miliona osób zasięgu miesięcznie).

W tym celu będzie jednak potrzebna reklama płatna, której do tej pory było bardzo mało. Jak wiesz, nie publikuję śmiesznych memów, czy skopiowanej treści, dlatego praca ta jest o wiele bardziej wymagająca i kosztowna, niż tworzenie fanpage na Facebooku, który po prostu wkleja śmieszne rzeczy i żeruje na masowych udostępnieniach.

Poza stałym zwiększeniem zasięgów chciałbym także wejść w nowe formy komunikacji: podcastu lub najlepiej filmów na youtube. Jest to bez wątpienia atrakcyjna i popularna forma przekazu, ale kosztuje sporo czasu i pieniędzy. Bardzo amatorskie filmy-prezentacje, które robiłem na fanpage Katolicyzm Odkłamany kosztowały mnie nieraz po 3-5 godzin (najdłuższy 30h pracy), a przecież nie jest to nawet poziom minimalny, jeśli chodzi o produkcję prawdziwych filmów edukacyjnych.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy postanowili wesprzeć moje działania i zapraszam do stałego obserwowania:

facebook.com/katolicyzmodklamany
facebook.com/sredniowiecznypl
średniowieczny.pl